Díszudvar Extra: bemutatkozik a TTTT
A szeptember közepén létrejött, a kuratóriumi elnök munkáját segítő Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület feladatait, a Debreceni Egyetem tudományos és gazdasági törekvéseit, valamint az újonnan alakult társaság három tagját mutatja be az Alföld Televízió Díszudvar Extra című egyetemi műsora.
Felvételi: új szabályok a DE-n
A Debreceni Egyetem több olyan elemét átveszi az új felvételi rendszernek, mely révén az intézmény még a jelenleginél is nagyobb érdeklődésre számíthat. A változásnak köszönhetően nagyobb lehet a DE választási szabadsága az általános felvételi eljárásokban.
Üzbég miniszter az egyetemen
A Debreceni Egyetemmel történő oktatási, kutatási és innovációs együttműködésről egyeztetett szombaton Üzbegisztán felsőoktatásért felelős minisztere, Abdukodir Toshkulov és Szilvássy Zoltán rektor. A tárcavezető felkérte az intézményt, hogy vegyen részt a most alakuló üzbég tudományos és technológiai klaszter munkájában.
#DEaktív
A Debreceni Egyetem több száz hallgatója és dolgozója kapcsolódott be az Európai Unió legnagyobb szabadidősport-programja, a #BeActive eseményeibe. Egy héten át kilenc sportágban küzdöttek a mozogni vágyó egyetemi polgárok az érmekért.
Titkok és csodák a Kutatók Éjszakáján
Több ezer látogatót vonzott a Kutatók Éjszakája szeptember 30-án a Debreceni Egyetemen. Az intézmény idén már 15. alkalommal csatlakozott a kezdeményezéshez, amelynek célja a tudomány népszerűsítése.
Nemzetközi konferencia a Német Lovagrendről
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézetének szervezésében rendezi kétnapos szakmai tanácskozását szeptember 29-30-án az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens (Nemzetközi Történész Társaság a Német Lovagrend kutatására).
Modellváltás után – elnöki értékelés az első évről
Az oktatási, tudományos és innovációs teljesítmények tekintetében a meghatározó európai egyetemek szintjének elérését tűzte ki célul a Debreceni Egyetem, ehhez szükség van az ösztönző rendszerre, és olyan kutatási eredményekre, amelyek a gazdasági szféra számára is hasznosíthatók – fogalmazott Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki a tavaly augusztusi modellváltás óta eltelt egy évet értékelte a Campus Rádión
Lengyel vendégek az Egészségtudományi Karon
A gliwicei Silesian University of Technology Oktatási és Kommunikációs Intézetének professzorai látogattak a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karára. A lengyel delegáció azzal a céllal érkezett, hogy tárgyaljanak a két intézmény közötti oktatási együttműködési lehetőségekről és megismerjék az ETK képzési portfólióját.
DEAC kosárlabda: bizakodó szezonkezdet
Új vezetőedzővel, visszatért erőcsatárral, korábbi válogatottal és három új légióssal kezdi az idényt a DEAC férfi kosárlabdacsapata. A játékosok és a szakmai stáb komoly fizikai és taktikai felkészüléssel, az egyetem és a város pedig a lehető legjobb játékfeltételekkel járul hozzá a sikeres szezonhoz.
Kutatók Éjszakája: fesztiválhangulat a Szolnok Campuson
A legújabb biológiai vizsgálati módszerekről, az egészséges táplálkozáshoz kötődő tévhitekről és az ERASMUS+ ösztöndíjprogram-kínálta lehetőségekről is hallhatnak a Debreceni Egyetem Szolnok Campusára látogatók a Kutatók Éjszakáján. Bemutatkozik az Egészségtudományi és a Gazdaságtudományi Kar, emellett koncertekkel és látványos kísérletekkel is készülnek a szervezők.