15 aug
Helyszínbejárás a frizbi-világbajnokság előtt
A Debreceni Egyetem rendezi jövőre az egyetemi frizbi-világbajnokságot. A sporteseményre készülve megtekintette a helyszínt a Nemzetközi Repülő Korong Szövetség (WFDF) főtitkára, valamint a Magyar Repülő Korong Szövetség elnöke.
04 aug
Duplázott a könyvtár
Megvédte „a hónap legaktívabb szervezeti egysége” címét a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár. Akárcsak júniusban, úgy júliusban is a könyvtár dolgozói mozogtak a legtöbbet és gyűjtötték ezzel a legmagasabb pontszámot az intézmény Dolgozói Mozgásprogramjában.
03 aug
A DE új egészségügyi folyóirata
Megjelent a Debreceni Egyetem új orvos- és egészségtudományi folyóirata, az Egészségügyi Innovációs Szemle első száma. A lap elindítóinak fő célja az orvos- és egészségtudomány területén végzett kutatások bemutatása, illetve az elért eredmények ismertetése.
02 aug
ÚNKP: ösztöndíj a legjobbaknak
Továbbra is népszerűek az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében kiírt támogatási lehetőségek. Az elnyerhető különböző, hat kategóriában meghirdetett ösztöndíjakra a Debreceni Egyetem 441 hallgatója, oktatója és kutatója nyújtotta be pályázatát.
01 aug
DE-sikerek az EUG-n
Jól szerepeltek a Debreceni Egyetem sportolói a Lengyelországban, Lódz városában a hétvégén zárult Európai Egyetemi Játékokon. A legjobb eredményt a DE vízilabdacsapata érte el, a negyedik helyen végeztek. Két év múlva Debrecen és Miskolc ad otthont az EUG-nak.
29 júl
SET Up! Edzésre fel!
Egészségesebb, fittebb mindennapokra vágyóknak indított 12 hetes életmódprogramot a Debreceni Egyetem Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központja (SET). A résztvevőknek sportorvos, szakedző, dietetikus és gyógytornász ad útmutatást abban, hogyan is kell tudatosan, célravezetően sportolni.
25 júl
Tízezreket vonzott az egyetemi fesztiválhelyszín
Rekordot döntött az idei Campus Fesztivál, Magyarország egyik legnagyobb nyári kulturális eseményére minden korábbinál többen, 116 ezren látogattak el - közölték a szervezők hétfőn. Kiemelkedő érdeklődés övezte a fesztivál egyetemi programjait is. A Debreceni Egyetem standjait és színpadát a négy nap alatt több tízezren keresték fel.
25 júl
EUG2022: negyedikek a DE vízilabdázói
A Debreceni Egyetem vízilabdacsapata közel állt az éremszerzéshez, de izgalmas mérkőzésen végül lemaradt a dobogóról az Európai Egyetemi Játékokon (EUG) Lódz-ban. A futsalosok a tizenkettedik helyen végeztek, a teniszcsapatnak pedig a helyosztók során a nyolcadik helyezést sikerült elérnie.
22 júl
Felvételi: élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárás eredményeként összesen 6502 elsőéves hallgató kezdheti meg szeptembertől a tanulmányait a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. A 2022-ben felvett hallgatók létszáma a pótfelvételivel, a határon túli felvételivel és az angol nyelvű képzésekre felvettekkel együtt szeptemberre várhatóan eléri a tízezret.
21 júl
Egyetem Tér: tudomány és szórakozás egy helyen
Új helyszínen, minden eddiginél nagyobb területen koncertekkel, tudományos előadásokkal, szakmai beszélgetésekkel várja a Campus Fesztivál egyetemi helyszíne, az Erasmus35 Színpad – Egyetem Tér a fesztiválozókat. A Debreceni Egyetem a négy nap alatt tizenhat standnál kínál izgalmas látnivalókat és több mint negyvenféle programot.